راه اندازی فست فود

.مرجع مشاوره و راه اندازی فست‌فود

راه اندازی فست‌فود

راه اندازی فست فود حوزه تخصصی فعالیت گروه بزرگ ایران اچ اف سی ( IRANHFC ) می باشد .

مجموعه ما با ارائه نوین ترین خدمات در جهت توسعه صنعت غذای سالم بر پایه دانش آکادمیک و تجربه سالهای متمادی در این حرفه و اجرای پروژه های موفق در سراسر کشور، صفر تا صد پروژه های راه اندازی فست‌فود را اجرا مینماید.

IRANHFC با راه اندازی فست فودهایی با بالاترین استداندارد های روز دنیا و بیشترین سطح کیفی در حوزه اجرا و برنامه ریزی به موفقیت هرچه بیشتر کسب و کار و رویای شما میاندیشد.

مشاوره در راستای راه اندازی فست فود

مشاوره بگیرید این هیچ مشکل بزرگی نیست که شما بخواهید یک فست‌فود رویایی داشته باشید و رایج ترین اشتباهاتی را که هر تازه کاری در بدو ورود به بازار صنایع غذایی مرتکب می شود را انجام نداده باشید .

مارکت مد نظر شما یک بازار کاملا رقابتی و مبتنی بر دانش های فنی و همچنین مهارت های ویژه ی مدیریتی می باشد ، لذا داشتن تجربه های مهارتی ، دانش فنی و شناخت کامل بر مارکت بومی منطقه اهمیت دو چندانی پیدا میکند.

شاید بتوان این چنین بیان نمود که در بازار حرفه ای شما هیچ فرصتی برای آزمون و خطا نخواهید داشت پس بی درنگ با واحد مشاوره گروه ایران اچ اف سی تماس بگیرید ، مشاوران حرفه ای ما راه رسیدن به رویا و هدف شما را کوتاه تر می کنند .

اگر پای درد و دل شکست خورده های این صنعت بنشینید آنها یکی از دلایل اصلی شکست خود را ، کوتاهی در این مهم یعنی عدم مشورت و حضور بی مهابا در این مارکت پر خطر به حساب می اورند .

مراحل راه اندازی فست فود

با توجه به تغییر شرایط اقتصادی مخصوصا در سالهای اخیر و تغییر در ذائقه و شیوه زندگی افراد جامعه، کسب و کار فست فود به یکی از مشاغل پر درآمد و جذاب نه فقط در تهران و سایر کلان شهرها بلکه در شهرستانهای کوچک نیز شده است.

فست فود، کسب و کاری مدرن است و با شیوه های سنتی نمیتوان آن را مدیریت کرد. مارکتینگ، برندینگ، کنترل کیفیت و مدیریت سیستماتیک نیازمند برنامه های خاص است که توسط کارشناسان خبره انجام میپذیرد.

مراحل راه اندازی فست‌فود :

 • تعیین استراتژی فست‌فود: اگر استراتژی مشخص نباشد، راه اندازی فست فود تیریست در تاریکی.
 • تامین مالی پروژه فست‌فود: برای شروع هر کسب و کار فاکتور تامین مالی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 • انتخاب مکان مناسب فست‌فود: مکان مورد نظر باید به صورت کارشناسی با توجه به استراتژی موجود تهیه گردد.
 • دکوراسیون داخلی فست‌فود: اهمیت دکوراسیون در موفقیت فست فود بر همگان ثابت گردیده است.
 • تجهیزات آشپزخانه فست‌فود: اگر بدون کارشناسی صورت گیرد، تبعات بدی برای مجموعه به همراه خواهد داشت.
 • راه اندازی فست‌فود: راه اندازی صحیح و درست یک مجموعه، پیکان تمام تلاشهای صورت گرفته تا این مرحله میباشد.

طراحی بیزنس پلن برای فست فود

بیزنس پلن

یکی از مواردی که شما باید قبل از راه اندازی فست فود به آن بپردازید، تهیه بیزنس پلان می باشد. بیزنس پلان در حقیقت نقشه راه برای راه اندازی فست فود از ابتدا تا انتها می باشد. یک بیزنس پلان جامع باید پاسخگوی موارد زیر باشید:

 • سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود
 • متراژ مغازه برای راه اندازی فست فود
 • لیست هزینه ای لازم برای راه اندازی فست فود
 • لیست تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فست فود
 • مسائل مربوط به منابع انسانی
 • مسائل مربوط به مجوزها

بیزنس پلان برای راه اندازی هر کسب و کاری که به موفقیت می اندیشد امری حیاتی و مهم می باشد. البته شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پاسخ این سوال ها را چگونه می توان پیدا نمود. البته برای این سوالات پاسخ های فراوانی تهیه شده است ولی مهم این است که این سوال ها به صورت درست و ارزشمندی پاسخ داده شود.

تهیه بیزنس پلان برای فست فود

در وبسایت گروه ایران اچ اف سی تمامی تلاش های ما بر این است که به دور از هر تعصبی به سوالاتی که برای سرمایه گذاران یا کارآفرینان در این حوزه پیش می آید به نحو شایسته و بایسته پاسخ دهیم. لذا شما در وبسایت گروه ایران اچ اف سی با یک سری مقاله سلسله ای روبرو خواهید شد که به این موارد پرداخته است.

لینک مقالات سودمند و مفید برای تهیه بیزنس پلان برای علاقه مندان به حوزه راه اندازی فست فود در اینجا قرارداده می شود. با ما باشید با مقلات مرتبط در حوزه تهیه بیزنس پلان ، شایان ذکر است که مقالات جدید به لیست ذیل اضافه خواهد گردید. .

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود . متراژ مغازه برای راه اندازی فست فود در مدل های مختلف . لیست تمامی هزینه ها تا روز افتتاحیه برای راه اندازی فست فود . تعداد و حقوق منابع انسانی شاغل در فست فود . لیست تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فست فود . خدمات گروه ایران اچ اف سی .

تهیه استراتژی بر اساس مدل SWOT برای فست فود

استراتژی یعنی راه رسیدن به هدف. اگر بپذیریم که فضای کسب و کار فست فود در حاضر بسیار رقابتی و شدید می باشد. باید بپذیریم که برای موفقیت باید استراتژی داشته باشیم. تدوین یک استراتژی جامع و کامل که شما را به موفقیت رهنمون می کند تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد. این عوامل می تواند موارد زیر باشد:

 • حجم سرمایه گذاری مورد نظر برای راه اندازی فست فود
 • متراژ مغازه ای که قرار است در آن فست فود راه اندازی گردد
 • منطقه ای که قرار است شما فست فود را در آن راه اندازی نمایید

اصولا در راه اندازی فست فود کشش قیمتی و قدرت خرید مشتریان و سطح توقعات آنها یکی از موارد مهمی می باشد که در تدوین استراتژی باید لحاظ گردد . دیدگاه شما برای ورود به کسب و کار راه اندازی فست فود، گاها برخی از افراد قصد راه اندازی یک برند و برندسازی را دارند که قطعا باید عوامل گوناگونی را در ابتدای کار لحاظ کنند. به طور مثال شما نمی توانید از یک کوچه فرعی یک برند بسازید. . …

تهیه استراتژی برای فست فود

قطعا برای تدوین یک استراتژی صحیح و موفق شما نیازمند دو آیتم تجربه و دانش می باشید. دانش که هنر ترسیم یک استراتژی صحیح است و تجربه که تضمین کننده این مهم می باشد.

فیدبک در فرآیند تدوین استراتژی بسیار مهم و دارای اهمیت می باشد. زیرا اگر شما فیدبک های لازم را نداشته باشید قطعا نمی توانید یک استراترژی صحیح را طراحی نمایید.

در این راستا شما می توانید از کارشناسان خبره ایران اچ اف سی برای تهیه یک استراتژی موفق استفاده نمایید. در مقالات بعدی ما به اصول اصلی جامع و کامل در تهیه استراتژی خواهیم پرداخت. اهمیت استراتژی تا آنجاست که به جرات می توان گفت دلیل اصلی شکست اکثر فست فودها استراتژی نامناسب می باشد. با ما باشید با مقالات جامع و کامل در حوزه تهیه استراتژی در صنعت فست فود.

استراتژی

مانیتورینگ و پویش رقبای جدی در منطقه فعالیت فست فود شما

از آنجایی که همواره و در هر کاری مککن است افراد زیادی حضور داشته باشند،همیشه بحث رقابت برای انسان ها وجودداشته است.امروزه با توجه به حضور گسترده صنایع غذایی و فست فود و رستوران هایی که درسراسر دنیا شعبه دارند،موفقیت در این حوزه(صنایع غذایی) مستلزم نگاه تیزبینانه به رقیبان و زیر نظر گرفتن مستمر تمام فعالیت های آنها می باشد.در ایران و در سال های گذشته و با رشد صنعت فست فود شاهد رقابتی سنگین برای سرمایه گذاران هستیم بنابراین مانیتورینگ رقیبان در این صنعت در شرایط کنونی اهمیتی دو چندان یافته است.با ای روش شما می فهمید که در قیاس با رقبا در چه جایگاهی قرار داشته و چقدر امکان ارتقا جایگاهتان با توجه به بودجه و امکاناتی که در نظر گرفته اید وجود خواهد داشت.

ویژگی های مانیتورینگ رقبا در فست فود

ما زیر نظر گرفتن رقیبان را با هدف پیشرفت و بهودی کار خودمان انجام می دهیم نه اینکه بخواهیم صرف رقابت با دیگران یا با برندی خاص این کار را بکنیم.در اینجا توجه به یک نکته ضروری بنظر می رسد و آن تحت نظر گرفتن موفق ترین رقبا می باشد.مسلما ما باید رقیبانی را زیر نظر بگیریم و گاهی از فعالیت هایشان الگوبرداری کنیم که در این عرصه به قله های موفقیت رسیده باشند.بدین منظور در وهله اول ما باید معیار ها و شاخص های مدنظرمان را تهیه و فهرست بندی نماییم.مهمترین این موارد عبارتند از : سبک کار رقیبان،تولیدات رقیبان،روش جذب مشتری و بازاریابی رقبا،ویژگی های مثبت و وی و شاخصه ها و نقاط منفی و ضعف رقبا.برای رسیدن به هدف مطلوب در حوزه فست فود و کافی شاپ امر مانیتورینگ ضروری است و بهتر آن است که در این امر،از همان ابتدا از کارشناسان و متخصصان امر استفاده کنیم،با این کار از نتیجه ی حاصله حتما راضی خواهیم بود،البته بحث مانیتورینگ رقبا حتما باید در مرحله آغاز به کارتان باشد تا افق دید صحیح و برآیند جامعی از کاری که می خواهید شروع کنید داشته باشید.

برآورد هزینه تجهیزات آشپزخانه فست فود

ابتدا برای اینکه هزینه تجهیزات آشپزخانه فست فود را حساب کنیم بایستی به موارد زیر توجه کنیم :

مورد اول : ابتدا به ساکن باید جایی را برای راه اندازی آشپزخانه مان در نظر بگیریم.باید مکانی را انتخاب کنیم که از هر نظر مناسب باشد و این کار مهمترین وظیفه ما برای شروع می باشد.دلیل تاکید ما برروی یافتن مکانی مناسب این است که پیش از اقدام به خرید تجهیزات اول باید مشخص شود که مکان در نظر گرفته شده پتانسیل جذب مشتری را دارد یا خیر،در غیر این صورت امکان دارد نتوانید هزینه های جاری را ببپردازید و متضرر شوید.مورد دوم : در این مرحله باید مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت برای ایجاد فست فود یا رستوران اخذ نمایید.مورد سوم :خرید چندین خط تلفن هم همراه و هم ثابت می باشد تا از این طریق بتوانید تمام سفارش ها و نیازهای مشتریانتان را به موقع پاسخ دهید.انشالا با رونق کسب و کار حتما چندین خط تلفن برای پاسخوگیی به مشتریانتان نیاز خواهید داشت.مورد چهارم :حتما کارمندان خود را با برنامه ریزی از پیشپ تعیین شده استخدام نمایید تا بدین طریق از صرف هزینه های اضافی و بیخود جلوگیری کرده باشید.

شاخص های برآیند هزینه فست فود

مورد پنجم : حتما پیک های موتوری با بررسی شخصیتی و به تعدا کافی به خدمت بگیرید تا بتوانید انواع سفارشات مشتریان را در اسرع وقت بدستشان برسانید.لازم به ذکر است که یکی از مهمترین فاکتورها د رجذب مشتری و رضایتمندی،سرعت در رساندن سفارشات و سیستم دلیوری می باشد.مورد ششم : در این مورد می توانید به خرید لوازم و تجهیزات و ابزار آشپزخانه بپردازید،سعی کنید که در اینجا از صرف هزینه های گزاف اجتناب کرده و با تحقیق و تفحص بهینه ترین و باکیفیت ترین تجهیزات را با قیمت مناسب تهیه نمایید.انتخاب تجهیزات مناسب تاثیر بسزایی در بالابردن راندمان کاری تان خواهد داشت.

مشاوره در انتخاب نام مجموعه فست فود

نام فست فود

همانطور که از نام این بخش مقاله مشخص است ،برای انتخاب نامی با مسما و جذاب باید با افراد و کارشناسان حوزه صنایع غذایی مشورت نمود و نامی را انتخاب کرد که در عین خلاقیت جذب کننده مشتری بوده و حس خوبی را ایجاد نماید.از آنجایی که این اتفاق فقط یکبار می افتد مسلما باید نهایت دقت را در آن بکار گرفت چون پشیمانی بعد از انتخاب و ثبت نام دیگر سودی نخواهد داشت.برای مشاوره در این حوزه باید از افرادی با سابقه و با شناسنامه کاری مشخص و موفق استفاده نمود.

بکارگیری مشاوران مجرب در فست فود

اگر به دنبال سود بالاتر و رونق بیشتری هستید بدانید که در همه زمینه ها نیاز به مشورت دارید،اتخاب نام مجموعه مثلا برای فست فود یا رستوران خیلی مهم می باشد.همانطور که خیلی وقت ها می بینیم بعضی از برندها چنان نام زیبایی دارند که هر آدمی کنجکاو می شود که حتی برای یکبار هم شده محصولشان را امتحان کند.این انتخاب نام اتفاقی نیست و حتما رویش کار صورت گرفته است.انتخاب نامی ماندگار و زنده می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت کسب کار شما در حوزه صنایع غذایی داشته باشد.توجه به این نکته ضروری است که نام مجموعه می تواند همان نامی باشد که در دامنه اینترنتی هم ثبت می شود و لذا از نظر رتبه بندی در موتور های جست و جو کسب رتبه های بالا اهمیتی دو چندان می یابد.امروزه همه کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن هم می روند لذا امکان ثبت سفارش اینترنتی و رساندن محصولات به دست مشتری خصوصا در صنایع غذایی و رستوران ها و فست فود ها شتاب بساری گرفته است.همه این موارد می تواند تحت تاثیر انتخاب نامی جذاب قرار گیرد و فی الواقع شما با ماشوره در این زمینه هزینه ای را برای یکیاز مهمترین مراحل شروع کسب و کارتان می پردازید که می تواند تاثیر بسزایی در پیشبرد اهدافتا داشته باشد.