خدمات ایران اچ اف سی

خدمات ایران اچ اف سی

طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود

طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود

ما پس از سالهای متمادی تجربه در زمینه راه اندازی فست فود می دانیم دیدگاه مشتریان شما در چیدمان و دکوراسیون کسب و کار شما به چه گونه ایست . بی درنگ با ما تماس بگیرید و سرمایه خود را با بیشترین ضریب تبدیل در کسب و کار خود هزینه نمایید .

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود

اینکه به چه تجهیزاتی در بدو امر نیاز دارید یک مشکل اساسی در راه اندازی کسب و کار شماست کار را به دست ما بسپارید تا بی واسطه نیاز های خود را برطرف نمایید . ذخیره سرمایه شما وظیفه ماست

راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود بر خلاف آنچیزی که تصور می شود یا به نظر می آید به هیچ وجه کار آسان و بدون ریسکی نمی باشد و ورود به این حرفه خطرات و زیان های جبران ناپذیری را می تواند با خود به همراه بیاورد .

از این رو مجموعه ایران اچ اف سی | IRANHFC با داشتن بالغ بر ۱۰ سال سابقه فعالیت مستمر در زمینه تأمین تجهیزات  فست فود و ارائه خدمات مورد نیاز مشتریان در راستای ارائه مشاوره تخصصی جهت راه اندازی فست فود  ، تنظیم منو فست فود ، طراحی دکوراسیون فست فود ، اعطای تابلو ، سرمایه گذاری در کسب و کار فست فود ، طراحی بیزنس پلن فست فود ، پیاده سازی استراتژی پلن کاری فست فود ، آموزش راه کار های بازار یابی برای فست فود ، آموزش مدیریت فست فود ، آموزش جذب مشتری برای فست فود ، آموزش رسپی های مخصوص فست فود ، آموزش نحوه کار و عملکرد تجهیزات فست فود و … دارای مزیت های غیر قابل انکار نسبت به سایر موسسات مشابه در مارکت فست فود می باشد .

طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود

درصد قابل توجهی از افراد پس از گذراندن دغدغه های روزانه خواهان محیط آرام بخش و فرح بخش برای خود و خانواده هایشان هستند و دکوراسیون نقش تاثیرگذاری دارد. گواه این مهم، موفقیت فست فودهایی است که از طراحی داخلی قویتری نسبت به رقبا برخوردار بوده و در سایر شرایط که تقریبا برابر هستند، از اقبال بیشتری برخوردار بوده و مورد توجه مشتریان قرار گرفته اند.

رسیدن به طرح ایده آل ممکن است هزینه آزمون و خطا بسیار بالایی داشته باشد. گاها برخی از افراد که از مکانهای استیجاری برای راه اندازی فست فود بهره میبرند، تمایل چندانی به هزینه کرد در این حوزه ندارند، به همین دلیل پیشنهاد میشود از طرح هایی بر اساس گرافیک و نورپردازی برای تزئین فست فود خود استفاده کنند.

دکوراسیون فست فود ، دکوراسیون ، فست فود ، طراحی دکوراسیون فست فود

طراحی منو غذا برای فست فود ها

طراحی منو رستوران - منو - رستوران - طراحی

درصد قابل توجهی از افراد پس از گذراندن دغدغه های روزانه خواهان محیط آرام بخش و فرح بخش برای خود و خانواده هایشان هستند و دکوراسیون نقش تاثیرگذاری دارد. گواه این مهم، موفقیت فست فودهایی است که از طراحی داخلی قویتری نسبت به رقبا برخوردار بوده و در سایر شرایط که تقریبا برابر هستند، از اقبال بیشتری برخوردار بوده و مورد توجه مشتریان قرار گرفته اند.

طراحی منو فست فود

ططراحی منو برای فست فود ها

تهیه لیست غذاهای قابل ارائه با توجه به تجهیزات و فضاهای موجود

پس از اینکه بر اساس سرمایه تان اقدام به خرید تجهیزات آشپزخانه کردید و مشخص شد که از چه تجهیزاتی استفاده می کنید،اکنون زمان مناسبی برای ارائه منو می باشد و شما دقیقا در این مرحله می دانید که چه غذاهایی را م یتوانید طبخ نموده و در اختیار مشتریان قرار دهید.البته پیش نیاز خرید تجهیزات برای رستوران و فست فود و کافی شاپ این است که مکانی که برای اینکار در نظر گرفته اید چقدر فضا داشته باشد و با توجه به این فضا چه تجهیزاتی را می توانید تهیه کنید و بخرید. در نهایت لازم است تا لیستی از غذاهایی را که می توانید پخت کنید و بپزید تهیه نموده و از بین آنها مشتری پسند ترین غذاها را که بازار خوبی دارند انتخاب نموده تا نهایتا به سودی پایدار برسید.گروه مشاوران و متخصصان با تجربه ایران اچ اف سی،آماده اند تا در زمینه تهیه لیست غذاهای قابل ارائه با توجه به تجهیزات فست فود به شما راهنمایی رسانند و بهترین غذاهای ممکنی را که می شود با تجهیزاتتان طبخ کرد را در لیست قرار می دهند.

مشاوران متخصص

گروه ایران اچ اف سی با مدیریت مهندس حسینی پیشگام صنعت فست فود و رستوران بوده و افراد متخصص و مشاوران با تجربه این مجموعه می توانند کمک شایانی در پیشبرد اهدافتان در این حوزه به شما بکنند.تهیه لیست غذاهای قابل طبخ با توجه به تجهیزات وفضاها تکلیف و مسیر را را تا حدود زیادی برای شما روشن کرده و مواد خام مورد نیاز برای تهیه این غذاها را می توانید لیست نموده و تهیه کنید.

راه اندازی فست فود - راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی رستوران

تنظیم دستورالعمل تهیه غذاهای در نظر گرفته شده در منو فست فود

پس از تهیه لیست غذاهای قابل طبخ بر اساس تجهیزات و فضاهای موجود در فست فود،نوبت به تنظیم دستورالعمل تهیه غذاهای در نظر گرفته شده در منو می رسد.مشلما آشپز و دست اندر کاران و همکاران پخت باید به خوبی با نحوه پخت و پز غذاهای لیست شده در منو آشنا شوند.پس از خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات راه اندازی فست فود و تجهیزات خط پیتزا و تجهیزات خط برگر و تجهیزات خط کنتاکی و هنی پنی آمریکایی و هنی پنی 8000 و سرخ کن کنتاکی،حالا می توانید برای تنظیم دستورالعمل های تهیه و پخت این غذاها اقدام نمایید و برای این منظور از مشاوران متخصص و با تجربه استفاده کنید.

گروه مشاوران متخصص گروه ایران اچ اف سی برای فست فود

گروه گروه ایران اچ اف سی با سابقه ای طولانی در حوزه صنایع غذایی و فست فود و رستوران جزو با سابقه ترین ها محسوب می شود.این گروه می تواند در امر تنظیم دستورالعمل تهیه غذاهای منو رستوران و فست فود به شما مشاوره تخصصی بدهد تا شما هر چه زودتر به سوددهی برسید.برخی از غذاها نیاز به چرخ گوشت چگا برای چرخ کردن گوشت دارند که شما همه این تجهیزات را با مشاوره های تخصصی گروه گروه ایران اچ اف سی می توانید تهیه کنید.شما می توانید با مشورت با مشاوران متخصص این گروه،به تنظیم دستورالعمل تهیه غذاهایی که در منو آمده است اقدام کنید و لذا می توانید با در نظر گرفتن پر مشتری ترین و بهترین غذاهایی که متناسب با تجهیزات فست فود یا رستوران تان باشد به سوددهی خوبی برسید.

تعیین گرماژ مواد اولیه مورد استفاده در غذاهای در نظر گرفته شده در منو فست فود

تعیین برند مواد اولیه هر یک از غذاهای در نظر گرفته شده در منو فست فود

پس از اینکه مواد اولیه برای پخت غذاهای مختلفی که در لیست منو آورده شده است تنظیم کردید و برآوردی از اینکه باید کدام غذاها را طبخ کنید و برای هر غذا باید چه مواد اولیه ای داشته باشید بدست آوردید لازم است تا این مواد اولیه را تهیه کنید و با تعیین گرماژ مواد اولیه مورد استفاده در غذاهای در نظر گرفته شده در منو کار را به پیش ببرید.
تخصص در راه اندازی فست فود
برای هر کاری اگر می خواهید سرمایه تان به شکل مناسب و با بازده بالا توزیع شود و برایتان سوددهی داشته باشد باید به سراغ افراد خبره و متخصص بروید.افرادی که فقط برای پول کارنکنند بلکه حرفه ای بوده و کار را درست به پیش ببرند.بدین منظور نیاز به افرادی دارید که تجربه داشته باشند و بتوانند شما را یاری کنند.لذا برای تعیین گرماژ مواد اولیه مورد استفاده در غذاهای در نظر گرفته شده در منو حتما اینکار را با مشورت با متخصصان امر و کسانی که در این زمینه سابقه دارند انجام دهید.گروه فودگاه با استفاده از افراد مجرب و متخصص در زمینه فست فود و رستوران و کافی شاپ می تواند به شما در تعیین گرماژ مواد اولیه مورد استفاده در غذاهای در نظر گرفته شده در منو کمک شایانی نماید.شما می توانید تجهیزات فست فود مانند سرخ کن فرای مستر را با کیفیتی عالی و قیمت مناسب از گروه فودگاه تهیه نمایید.

پس از اینکه کارهای مربوط به را اندازی تجهیزات فست فود و تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات خط پیتزا و تجهیزات خط برگر و هنی پنی و فر پیتزا و سرخ کن صنعتی و دیگر تجهیزات مربوط به فست فود یا تجهیزات رستوران را تهیه نمودیم و البته پیش از خرید این تجهیزات حتما باید با مشاوران مجرب مشورت می کردیم تا بنا بر فضای در نظر گرفته شده و این تجهیزات خریداری شده و در جای مورد نظر گذاشته شوند.پس از جانمایی و قرار دادن تجهیزات در جای خودشان اقدام به تهیه و تنطیم منوی غذاهایی که می توان با این تجهیزات طبخ نمود کردیم.البته می توانیم در مرحله خرید تجهیزات با رعایت تمام نکات مشورتی و ایمنی و کیفیتی اقدام به خرید تجهیزات دست دوم فست فود یا تجهیزات دست دوم رستوران نماییم.

تامین مواد اولیه پخت غذا در فست فود

در مرحله بعد مواد اولیه را برای منوهایی تدارگ دیده شده از برندهای معتبر تهیه می کنیم و سعی می کنیم در اینکار نهایت دقت و ظرافت را به خرج دهیم.(در تمامی مراحل مشورت با متخصصین امر الزامی است).در این جا باید برند مواد اولیه این غذاها که در طعم نهایی غذا و کیفیت غذاها و در نهایت رضایت مشتریان تاثیر بسزایی دارد مشخص شود.پس از تعیین برند و تامین مواد اولیه با کمک مشاوران،اقدام به خرید این مواد نموده و از آنها بر پایه دستورالعمل پخت غذا استفاده می کنیم.مثلا با فر پیتزا می توان پیتزاهایی عالی زد که می توان مواد اولیه این پیتزاها را از برندهای معتبری که با مشورت تعیین می شوند،تامین نمود.

تعیین قیمت تمام شده هر یک از غذاهای فست فود

پس از اینکه مواد اولیه هر یک از غذاها را تهیه نمودیم و البته در اینکار تخصصی حتما از امر مشاوره استفاده نمودیم نوبت به قیمت دهی غذاها می رسد.در اینجا ذکر این نکته الزامی است که در تمامی مراحل راه اندازی فست فود یا رستوران ، اعم از تجهیزات راه اندازی فست فود،تجهیزات راه اندازی رستوران و خرید تجهیزاتی مانند هنی پنی،سرخ کن کنتاکی،سرخ کن صعتی،هنی پنی آمریکایی،هنی پنی 8000،فر پیتزا،سرخ کن مرغ سوخاری،خط تولید سوخاری،تجهیزات خط برگر،تجهیزات خط پیتزا،تجهیزات خط کنتاکی یا مثلا تجهیزات آشپزخانه دست دوم،چرخ گوشت چگا و میز استیل و …نیاز به مشورت با تیم تخصصی و افراد با تجربه می باشد.
قیمت تمام شده غذاهای موجود در منو رستوران و فست فود
برای محاسبه قیمت تمام شده هر یک از غذاها در فست فود باید از متدهای علمی بهره گرفت.نتیجتا برای راه اندازی فست فود و در تمامی مراحل باید از روش های آکادمیک و علمی بهره برد تا بتوان به سوددهی مورد انتظار رسید.بسیاری از فست فود ها هستند که فروش زیادی هم دارند و اما سوددهی مناسبی در آنها دیده نمی شود.دلیل این امر عدم تعیین مناسب قیمت تمام شده و نهایی برای فروش غذاها می باشد.لذا این امر هم دقیقا مانند بقیه مواردنیاز به تخصص و مشاوره دارد. گروه گروه ایران اچ اف سی می تواند در سوددهی بالاتر شما با حداقل هزینه راهنمای شما باشد.

طراحی دکوراسیون فست فود

طراحی دکوراسیون فست فود

دکوراسیون داخلی فست فود

درصد قابل توجهی از افراد پس از گذراندن دغدغه های روزانه خواهان محیط آرام بخش و فرح بخش برای خود و خانواده هایشان هستند و دکوراسیون نقش تاثیرگذاری دارد. گواه این مهم، موفقیت فست فودهایی است که از طراحی داخلی قویتری نسبت به رقبا برخوردار بوده و در سایر شرایط که تقریبا برابر هستند، از اقبال بیشتری برخوردار بوده و مورد توجه مشتریان قرار گرفته اند.

اجرای پیش طرح سه بعدی از دیزاین مد نظر از دکوراسیون فست فود

طراحی تابلوهای مجموعه فست فود

استدیو مکس - 3DS maxبه نظر می رسد کاربرد نرم افزار استدیو مکس یا همان ( 3DS MAX )‌ برای کمتر کسی در دنیای دکوراسیون داخلی و طراح چیدمان فضا های داخلی پوشیده باشد زیرا تقریبا می توان گفت که تمامی مهندسین و طراحان حیطه معماری و دکوراسیون داخلی آن هم در زمینه های مختلف از این نرم افزار برای ارائه ایده خود به کارفرما جهت این که  رضایت اولیه ی وی را جلب نمایند و بتوانند ایده ای را که در سر دارند به ایشان نمایش داده و آنها را نسبت به حدود کیفی آن آگاه نمایند استفاده می شود . درواقع این نرم افزار زبانی برای بیان بصری رویایی است که یک معمار و یا طراح دکوراسیون در ذهن و تخیل خود می پروراند . 

به همین دلیل مجموعه ایران اچ اف سی واحد طراحی داخلی از تیم حرفه ای شبیه سازی سه بعدی بهره مند است که بوسیله آن با استفاده از دو نرم افزار راینو و استدیو مکس نسبت به طراحی و جانمایی اشیا و یا اینکه ساختار زیر سازی و تجهیزات تأسیساتی چگونه باشند بحث و به دقیق ترین و بی نقص ترین پیش تر از مجموعه شما رسیده و در نهایت با اعمال متریال ها و نور سنجی دقیق محیط فضای فست فود شما با همان ریزه کاری هایی که باید مد نظرتان باشد تا در اجرا به درستی پیاده سازی شوند طراحی شده و در معرض دید شما قرار می گیرد . 

فرض کنید که شما قادر خواهید بود کافی شاپ خود را قبل از اینکه راه اندازی شود با تمام تجهیزات و دکوراسیون آن مشاهده نمایید و در فضای آن قدم بزنید . تیم طراحی دکوراسیون فست فود گروه ایران اچ اف سی با استفاده از چندین نرم افزار طراحی این امر را برای شما در سریع ترین زمان امکان پذیر می نماید . 

در ضمن مزیت دیگر پیش تولید هایی نظیر 3DS MAX این است که شما در هر مرحله می توانید اعمال سلیقه نموده و همه جای فست فود خود را به آن چیزی تبدیل نمایید که از صمیم قلب به آن اعتقاد دارید . 

تابلو - تابلو فست فود -

تابلوهای مجموعه رستوران یا کافی شاپ و یا فست فود تاثیر بسزایی در جذب مشتری دارند.اهل فن می دانند که تاثیر برخی نگاره ها روی انسان تا مدت ها باقی خواهد ماند.اینکه چه رنگی را دیده است و یا ترکیبی از کدام رنگ هاروبرویش قرار گرفته،همه و همه می تواند نقش مهمی در جذب مخاطب برایش داشته باشد.تاثیر رنگ ها روی مغز انسان در علم روانشناسی به اثبات رسیده است و هر رنگ می تواند به شما انرژی بخشیده یا از شما انرژی کم کند.فرکانس رنگ ها هم به همین دلیل متفاوت است یعنی رنگ ها هر کدام دنیای مخصوص به خود را دارند.حال باید دید رنگ هایی که بیشترین تاثیر شادکننده و مجذوب کننده را روی انسان دارند و می توان از آنها در تابلوهااستفاده کرد کدام است.

تابلوهای کارشناسی شده برای برند فست فود تان :

شما زمانی که می خواهید بیزینسی راه اندازی کنید باید قواعد بازی را بدانید و اگر نمی دانید حتما از مشاوران و کارشناسان کمک بگیرید.نمی شود وارد حوزه ای شویم و کارها و برنامه هایی که می ریزیم مبتنی بر اصول و کارشناسی شده نباشد.چرا که در این صورت حتما متضرر خواهیم شد.در صورت استفاده از نظرات کارشناسی شده قطعا به بهره وری خواهیم رسید.یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهیم بحث طراحی تابلوهای مغازه های رستوران یا فست فود و کافی شاپ می باشد،یعنی باید تابلوهایی طراحی کنیم که برند دلخواهمان را کامل نشان داده و از رنگهای زیبا در آن استفاده شده باشد،می دانیم که هررنگ برروی انسان تاثیر خاص خودش را خواهد گذاشت،برخی تابلوها خود گویای همه چیز هستند و می توانند مشتری جذب کنند،برخی دیگر هم نه تنها در جذب مشتری تاثیری ندارند بلکه مشتری را فراری می دهند.در طراحی تابلو باید سعی شود که نام برند را در بر گیرد و از رنگ های شاد و دلپذیر در آن استفاده شود تا مشتری بیشتری جذب کند.

اجرای کامل در فست فود

اجرای کامل پروژه تولید مواد غذایی در رستوران یا کافی شاپ یا فست فود بستگی به نحوهنظارت و شوق و اشتیاق سرمایه گذار به ادامه کار دارد.باید قبول کرد که ارائه کیفیتی برتر با ساخت رستوران ایتالیایی و فست فود و غیره کاری پر زحمت بوده و تلاش فراوانی می طلبد.خوب این طاقت فرسا بودن به علت کارهای زیاد و زمان زیادتر اجرای کامل برنامه ها و طرح ها می باشد.می دانیم که این حجم از کار را هرگز یک نفر نمی تواند خودش اجرا کند و بنابراین باید در این کار از مدیرانی خبره استفاده نمود.در گام اول برای اجرای کامل کار ساخت فست فود باید مغازه ای انتخاب کرد که در جایی پر رفت و امد و دیددار باشد.البته اگر بتوانید مالک مغازه ای باشید که قصد تبدیلش به رستوران را دارید این بهترین کار خواهد بود.

رسیدن به موفقیت با اجرای کارها در فست فود

در گام بعدی باید نقشه تاسیسات و امکانات فست فود را تهیه نموده برق و آب و گاز مورد نیازتان را برآورد نموده و طبق برآورد ها به تامین آن اقدام نمایید.در گام بعدی باید به طراحی و ساخت دکوراسیون رستوران یا فست فود اقدام نموده و برای هر وسیله در آشپزخانه جا و مکان خاصی را برگزینید.در گام بعدی لازم است که دکوراسیون فست فود یا رستوران را با طراحی سه بعدی انجام داده و و ارائه نمایید.سپس فاز یک و دو و متریال لازم و اجرایی را ارائه کنید.برای خرید تجهیزات هم از افراد باتجربه استفاده کنید تا قیمت خرید و کیفیت قطعاتتان خوب باشد.در وهله بعدی دکوراسیون را آماده اجرا نموده به کار ببندید.در گام بعدی تاسیسات و تجهیزات خریده شده را در جای خودش و با دقت و با استفاده از کارگران ماهر نصب نمایید.در مرحله آخر هم می توانید بسته های گرافیکی و لوگو ها و منو برد و جعبه را طراحی نموده و در کار استفاده نمایید.

استفاده از المان های یونیک و خاص در گرافیک و نورپردازی فست فود

ارائه نقشه های اجرایی فست فود

در ادامه مبحث دکوراسیون رستوران و فست فود و کافی شاپ باید به استفاده از عناصر یونیک توجه کرد.المان های یونیک باید فقط مختص همان مکان طراحی شوندو شبیه هیچ المان دیگری نباشند.یعنی طراحی داخلی باید از صفر تا صد یگانه تولید شده باشد.البته بسته به سرمایه گذاری انجام شده و میزان پول هزینه شده و به قول جمله معروف هرچقدر پول بدهی آش می خوری،همه کیفیت کار به خودتان بستگی دارد.اگر می خواهید کارتان پررونق و مقدار سودتان سرشار شود باید در ابتدا کمی هزینه کنید،بعدها که کارتان پررونق شد همه این سرمایه ها به حسابتان بازخواهد گشت.در نتیجه همه چی به خودتان بستگی دارد و اگر اراده کنید می توانید کارتان را با کیفیت سازید.

نورپردازی صحیح و گرافیک خوب در طراحی فست فود و رستوران و کافی شاپ

استفاده از نورهای جذاب و رنگی که نه زیاد باشد و نه کم(البته این بسته به نوع فضا متفاوت است،مثلا کافی شاپ نور کمتری م یخواهد و فست فود از همه بیشتر نور می خواهد)استفاده از کارهای گرافیکی خلاقانه و جذاب و نحوه چیدمان این المان ها،همه و همه در بازار فروشتان تاثیردارد.استفاده از مد روز در گرافیک ها و المان های رستوران یا فست فود و کافی شاپ می تواند در جذب مشتری برایتان تاثیر خوبی داشته باشد.با عزمی راسخ و اطمینان کافی و با بهره گیری از کارشناسان مجرب گام در حوزه صنایع غذایی گذاشته و مطمئن باشید به سودآوری خواهید رسید.استفادده از متخصصان گرافیک برای طراحی کارهای هنری و گرافیکی می تواند در آرامش محیط رستوران یا فست فود تاثیر خوبی بگذاردوشما در هر رستورانی از این دست کارها مشاهده نمی کنید،لذا بکارگیری المان های یونیک و خاص در گرافیک و نورپردازی یعنی احترام به مشتری و انتقال حس شادی و همدلی به یکدیگر و نهایتا خوشی و لذت همگانی.

نقشه های کشیده شده توسط مهندسان باید جهت ارائه به مدیر پروژه داده شده و او می تواند درمورد نقشه رستوران یا فست فود تصمیم گیری کند.لزوما باید برای پیاده سازی پروژه رستوران یا فست فود و کافی شاپ نقشه ای وود داشته باشد تا بتوان از روی آن کار را به انجام رساند.نقشه اجرایی باید دقیق طرح شده و جامع و کامل باشد و همه ریز و بم های کار را شامل شود.باید در این حوزه هم از مهندسان توانمند و باذوق و حرفه ای کشورمان استفاده کنید تا نتیجه کار سودده و زیبا از آب در بیاید.

نقشه مهندسی فست فود

نقشه های مهندسی جزییات سازه را با ارائه ای دقیق از همه سیستم های رستوران و فست فود و کافی شاپ شامل می شود و می توانیم در نقشه مان از تمام المان های فیزیکی و مکانیکی و الکتریکی و مکانی بهره جسته و با اینکار جامعیت نقشه را حفظ کنیم.البته می توانیم به شرح فنی نقشه پرداته و در جلسه ای با مدیران،همه جزییات و نکات را شرح دهیم تا در حوزه اجرا مشکلی پیش نیاید.برای ترسیم نقشه نباید عجله داشت.حوزه صنایع غذایی لزوما حوزه ای پر از فراز و نشیب است و برای دوام در این حوزه باید صبر و استقامت داشت و از خودگذشتگی کرد.علی ایاحال برای طراحی نقشه فاکتور مهمی وجود دارد که باید رعایت شود مقیاس نام دارد.اگر در نقشه مقیاس رعایت نشود نقشه مهندسی نخواهد بود و لذا اعتباری ندارد،همچنین در ترسیم نقشه از لوازمی استفاده می شود که هرکدام معنا و کارایی خودش را دارد.نقشه طراحی شده قابلیت اجرایی داشته و باید به محض اتمام کارهای کارشناسی و دریافت مجوز ها با بهترین امکانات اجرا شود.اگر کارتان را از همین پایه با دقت و کارشناسی شده انجام دهید در آینده پشیمان نخواهید شد.در این مرحله شاید لازم باشد هزینه بیشتری بپردازید اما در آینده سودش را برداشت خواهید کرد.

نظارت بر اجرا در فست فود

برای راه اندازی کسب و کار در حوزه صنایع غذایی نیاز به مدیری کارا و ناظر داریم.مسلما اگر بخواهیم برندی مطرح با هزاران شعبه باشیم باید بهایش را هم بپردازیم.به قول معروف نابرده رنج گنج میسر نمی شود.لذا باید در مسیر صحیح گام برداشت.اگر روزی می شد با چند کارمند و کمی پول حجره ای داشت و کار کرد ،مشتری امروزی نیاز به این دارد که حس کند شما برتر هستید تا رستوران یا فست فود یا کافی شاپتان را انتخاب کند.نظارت بر اجرا توسط مدیریت از پیش از خرید تا مراحل ساخت و پس از آن ادامه خواهد یافت.این کار برای تضمین کیفیت کار و خدمات ارائه شده ضروری است.اگر حین نظارت بر اجرا،مواردی را یافتید که به هر ترتیب مخالف نقشه و طرح قبلی بود حتما باید کار را تصحیح کرده و نقاط ضعف را برطرف نموده و سپس ادامه دهید.

مدیر ناظر و کیفیت خدمات فست فود

اگر همیشه کسی بالای سر کار باشد نتیجه راضی کننده خواهد بود اما در صورت رها کردن کار و بی توجهی به تک تک جزیات در رستوران یا فست فود،کیفیت کار پایین آمده و نتیجه جالب نخواهد بود.روزی را در نظر بگیرید که مدیریت رستوران نباشد و کار را رها کرده باشد.چه بر سر کیفیت غذاهای ارائه شده بر مشتریان خواهد آمد؟البته ممکن است پس از گذشت زمان و استخدام افراد قابل اعتماد این حضور مداوم کمرنگ تر شود اما در مرحله ساخت دکوراسیون و پس از آن ماه های ابتدایی دایر شدن رستوران باید نظارت بر اجرا حتما وجود داشته باشد.کار نظارت باید توسط کارشناسی که به همه نقشه ها و طرح ها نظارت دارد انجام شود و لذا سرعت انجام کار در این صورت بالا رفته و نتیجه حاصل نهایتا همانی خواهد بود که در نقشه ها و طرح ها آمده و کلیت کار راضی کننده خواهد بود.

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود

یکی از آیتمهای کلیدی در راه اندازی فست فود خرید تجهیزات فست فود است که از ابعاد مختلفی دارای اهمیت میباشد، تجهیزات باید مناسب با نیاز شما باشد، همچنین توانایی پاسخگویی در اوج فروش و در عین حال نیز هزینه آن توجیه اقتصادی داشته باشد.

یکی از لازمه های فست فود حرفه ای، تجهیزات مدرن است، از مزایای داشتن آشپزخانه مدرن میتوان به کیفیت بالاتر، کاهش ضایعات، کاهش پرسنل اجرایی، افزایش سرعت تولید، سطح بالاتر نظافت و بهداشت و … اشاره کرد. به طور کلی گروه IRANHFC به ارائه خدمات جامع و کامل در فست فود می پردازد.