تجهیزات فست فود،تجهیزات فست‌فود،تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فست فود ،تجهیزات فست فود،تجهیزات مورد استفاده برای راه اندازی یک واحد فست فود کوچک ،‌تجهیزات فست فود مورد استفاده در خط کنتاکی، تجهیزات فست فود موجود در رستوران،تجهیزات کافی شاپ، برآورد هزینه تجهیزات فست فود،تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتیست که درخور آن است که توجه ویژه ای به آن داشت وقتی که میخواهیم یک رستوران و یا فست فود را راه اندازی کنیم . از آنجایی که مجموعه اقلام و ابزار مورد استفاده در یک آشپزخانه صنعتی شامل موراد بسیاری می شود که ممکن است این موراد حتی در ذهن یک سر اشپز حرفه ای هم که به صورت روزمره با این وسایل سروکار دارد خطور نکند بهر حال مسئله تعدد محصولاتی که شما باید آنها را مد نظر بگیرید نیست درواقع ما در خصوص ضروری ترین تجهیزاتی سخن می گوییم که برای ادامه حیات یک فست فود جزو ملزومات به حساب می آیند .در بخش های زیر موارد مورد نیاز برای راه اندازی هر یک از اقلام مختلف فست فود و لیست تجهیزات مورد نیاز آنها و همچنین براورد قیمت کلیه این مجموعه ها به صورت مجزا به حضورتان ارائه می گردد لذا خورسندیم که پس از مطالعه ای صفحه جهت دریافت مشاوره ویژه با مجموعه ایران اچ اف سی تماس بگیرید .
هنی پنی - هنی‌پنی-Henny Penny-ایران اچ اف سی - iranhfc

تجهیزات فست فود تجهیزاتی هستند که به عنوان ابزار کار آشپزان در یک آشپزخانه صنعتی فست فود بکار گرفته می شوند .

تجهیزات فست فود

لیست تجهیزات مورد نیاز فست فود

در ادامه به معرفی کلیه اقلام مورد نیاز برای تجهیز انواع مختلف آشپزخانه های فست فود ها خواهیم پرداخت لذا با توجه به مطالب مندرج در این صفحه نسبت به انتخاب درست و مناسب تجهیزات مورد نیاز خود اقدام نمایید و از هر گونه ماجراجویی در این زمینه خود داری نموده و در صورتی که اطلاعات عنوان شده کماکان برای تصمیم گیری شما دوستان از گوایی لازم برخوردار نیست می توانید با برقراری تماس با واحد مشاوره گروه ایران اچ اف سی نسبت به صادقانه ترین مشاوره ممکن در خصوص مطلب مورد نظر خود برخوردار شوید .

لیست تجهیزات فست فود

hennypenny display , دیسپلی هنی پنی , دیسپلی , هنی پنی

دیسپلی هنی پنی

hennypenny-filter ,iranhfc , فیلتر , هنی پنی , فیلتر هنی پنی

فیلتر هنی پنی

سرخ-کن-سیب-زمینی-سرخ کن- سرخکن- سیب زمینی-iranhfc

سرخ کن سیب زمینی

گریدل - iranhfc

گریدل

grill-iranhfc ،تجهیزات فست فود ، گیریل

گریل

دامپ استیشن سیب زمینی iranhfc

دامپ استیشن سیب زمینی

دامپ ساندویج iranhfc

دامپ ساندویچ

تجهیزات مورد نیاز برای طبخ برگر و انواع ساندویچ به همراه براورد قیمت اقلام

دوست گرامی در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که پیش از آنکه منو خاصی را برای فست فود خود در نظر بگیرید می بایست نسبت به امکان فعالیت و گنجاندن تجهیزات مورد نیاز آن منو در آشپزخانه فست فود خود به اطمینان لازم رسیده باشید زیرا با افزایش غذا های طبخ شده در منو فست فود شما بی شک نیاز به آشپزخانه بزرگ تر و همچنین تجهیزات بیشتری خواهید داشت .
با توجه به موارد گفته شده در بالا لازم ذکر است که یک واحد فست فود که به صورت تخصصی اقدام به طبخ انواع برگر می نماید نیازمند فضای آشپز خانه ای به ابعاد حد اقل بیست متر مربع می باشد زیرا این فضا به کارکنان و تجهیزات مورد استفاده در آن امکان سیالیت و فعالیت کارکنان فست فود را بدون احساس فشردگی و امکان خطرات احتمالی مانند آتش سوزی و … به بهترین شکل براورده می نماید .
افزایش میزان فضای مورد نیاز آشپزخانه هنگامی برای فست فود شما لازم است که میزان مشتریان شما از حد ظرفیت تولید آشپزخانه فزونی گرفته و نیاز به اضافه کردن تجهیزات جدید به مجموعه اقالم موجود در آشپزخانه شما خواهد داشت .
بنا بر این با توجه به ابعاد یک آشپزخانه ی فست فود با ابعاد حدودا ۲۰ متر مربع نیاز به تجهیزات زیر خواهیم داشت . لازم به ذکر است که در این لیست برخی تجهیزات به صورت مشترک در سایر انواع فست فود ها که به عنوان مثال منوگسترده تری از برگر دارند نیز به صورت مشترک استفاده می گردند .

ردیفعنوانبرندتعدادهزینه ( قیمت تکی ) فضای مورد نیاز
۱گریل ---۱۳ الی ۱۰ میلیون تومان---
۲گریدل---۱۳ الی ۱۰ میلیون تومان---
۳سرخکن سیب زمینیسرخ کن امپریال
سرخ کن دین
سرخ کن فرای مستر
۲۱۰،۰۰۰،۰۰۰ الی ۴۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان ---
۴دامپ استیشن سیب زمینی ---۱۴۵۰،۰۰۰ تومان---
۵دامپ ساندویچ---۱۷۵۰،۰۰۰ تومان---
۶تستر نان مک---۱۵۰۰ الی ۱،۵۰۰،۰۰ تومان---
۷پنی نی---۱۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان---
۸بونر-۱۳ الی ۱۰ میلیون تومان-
ردیفعنوان برند تعداد قیمت ( به صورت تکی )‌فضای مورد نیاز
۱میز کار-۱تماس بگیرید -
۲چرخ گوشت-۱تماس بگیرید -
۳مخلوط کن -۱تماس بگیرید -
۴ترازو گرمی -۱تماس بگیرید -
۵ترازو ۳۰ کیلویی-۱تماس بگیرید -
۶تخته کار صنعتی -۱تماس بگیرید -
۷کارتک -۱تماس بگیرید -
۸چاقو -۱تماس بگیرید -
۹برگر زن دستی -۱تماس بگیرید -
۱۰هم زن دستی -۱تماس بگیرید -
۱۱ادویه پاش -۱تماس بگیرید -
۱۲اسکپ سیب زمینی -۱تماس بگیرید -
۱۳بن ماری-۱تماس بگیرید -
۱۴روغن باز کن -۱تماس بگیرید -

برآورد هزینه های راه اندازی فست فود تخصصی برگر و و انواع ساندویج

جهت راه اندازی انواع فست فود ها ما به مجموعه ای از هزینه های گوناگون مواجه خواهیم بود که بسته به منطقه و نوع منویی که فست فودی که شما قصد راه اندازی آن را دارید دارای مقادیر مختلفی خواهند بود لذا در این بخش ما هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی یک واحد فست فود پایه را مد نظر قرار داده و این واحد پایه را کسب و کاری در نظر می گیریم که تنها به صورت اختصاصی قصد ارائه انواع برگر و ساندویچ را به مشتریان خود خواهد داشت در نظر می گیریم . لذا هزینه های راه اندازی ایشان به دو دسته کلی زیر تقسیم می شوند که به صورت مختصر به شرح آن ها خواهیم پرداخت

هزینه های سرمایه ای آن گونه از هزینه ها هستند که به عنوان سرمایه شما در نظر گرفته شده و در واقع از ازش ریالی آنها در طول زمان کاسته نمی شود و هر هنگام به آنها رجوع شود در صورت زیان ده نبودن ساختار کسب و کار با افزایش اعتبار روبرو می شوند از این گونه سرمایه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود .

الف ) هزینه اجاره ملک

ب ) هزینه خرید ملک

ج ) فرانچایز برند

د ) هزینه تأسیس برند و موارد مربوطه

نکته ای که در این بخش مستلزم توجه و دقت ویژه است آورده های سرمایه ای مانند تجهیزات در دراز مدت با استهلاک و افت ارزش روبرو هستند لذا به مرور زمان این هزینه ها را می بایست جایگزین هزینه های اصلی نمود .

دوراقع این گونه از هزینه ها هزینه هایی هستند که پس از تأسیس و عبور از مراحل ابتدایی که ماهیت سرمایه ای و شراکتی دارند شکل می گیرند و شما به عنوان مالک کسب و کار این هزینه ها را به صورت حقیقی و یا حقوقی تحت مالکیت کسب و کار خود قرار خواهید داد . این هزینه ها را می توان در دسته های زیر گنجاند .

الف) هزینه های خرید تجهیزات

ب ) هزینه خرید مواد اولیه جهت فعالیت واحد کسب و کار

ج ) هزینه های مربوط به تأسیس شعب و نمایندگی های جدید

هزینه هایی که جنبه کاهنده دارایی دارند درواقع برای بقای کسب و کار شما به عنوان یک مجرای حیاتی فعالیت می نمایند از این هزینه ها می توان به عنوان مثال به هزینه های مربوط به حقوق و دستمرزد کارکنان ، هزینه های سربار مربوط به مواردی چون آب ، برق ، گاز و تلفن حتی اینترنت مصرفی مجموعه اشاره نمود و بسیاری موارد مانند ملزومات مودر نیاز کسب و کار شما همانند نی نوشابه ، نایلون و … اشاره نمود . این هزینه ها درواقع نسبت مشخصی از سود دهی را در کارنامه فعالیت فست فود شما در داز مدت به صورت بارز نمایان نمی نمایند در حقیقت با کاووش میان نسبت های هزینه و سود می توانید به کارایی هر کدام از این هزینه کرد ها پی برده و در خصوص لزوم و جود و یا تغییر رویکرد در این زمینه ها تصمیم گیری نمایید .

هزینه فرانچایز و برندینگ ( از میزان ۲۰ میلیون تومان شروع شده و بسته به برندی که قصد سرمایه گذاری در آن دارید متغییر است ) جهت مطالعه بیشتر در خصوص هزینه های فرانچایز می توانید از طریق لینک زیر به شرح کاملی در خصوص فرانچایز انواع مختلف فست فود های یک برند معتبر را دریافت نمایید

اینجا کلیک نمایید